KONST / Ramar / Ram 6743384
*
nr 674 3384
Ram
Förgylld, med broderi, 27x40
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 december 2010
kl 18:45:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/12 22:19:32
1
Vinnande bud
20/12 17:51:03
2
200 kr
20/12 17:51:19
2
300 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: broderi förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
5082 Apoteksburkar
3 st. Höjd: 14-17cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:55
-
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:17
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:28
-
5134 Brasskärm
1800-tal, broderad, träram, 146x86 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:07
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57
-
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:06
*
Ram
nr 674 3384
Ram
Förgylld, med broderi, 27x40
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 december 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/12 22:19:32 | 1 | Vinnande bud |
20/12 17:51:03 | 2 | 200 kr |
20/12 17:51:19 | 2 | 300 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: broderi förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
5082 Apoteksburkar
3 st. Höjd: 14-17cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:55 -
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:17 -
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:28
-
5134 Brasskärm
1800-tal, broderad, träram, 146x86 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:07 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57 -
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:06